BLOG

W jaki sposób zabezpieczyć firmę?

Uruchamiasz działalność gospodarczą? Chcesz zabezpieczyć siebie i pracowników? Na pewno warto wybrać dobry pakiet ubezpieczeń. Na rynku istnieje duża liczba podmiotów działających w tej branży, ale którego ubezpieczyciela wybrać? Gdzie będą optymalne finansowo ubezpieczenia grupowe?

Powinniśmy wybierać firmy, które gwarantują kompleksową obsługę ubezpieczeniową. Tam, gdzie mamy dostęp do ekspertów, tam zawsze można zadzwonić po profesjonalną poradę i wskazanie rozwiązania.

Kiedy wybrać ubezpieczenie grupowe?

Dylematy najczęściej będą dotyczyły formy ubezpieczenia. Jeżeli w przedsiębiorstwie produkcyjnym lub usługowym pracuje duża liczba pracowników, to możesz zaproponować dwa scenariusze. Zatrudnieni mogą się ubezpieczyć we własnym zakresie lub skorzystać z ubezpieczenia grupowego bądź pracowniczego. Środowisko pracy musi być zabezpieczone dobrze wybraną umową ubezpieczeniową. Zwykle w takiej sytuacji firmy oferują ubezpieczenia dedykowane dla wielu osób, ponieważ będą procentowo najbardziej opłacalne dla pracodawcy i wszystkich pracowników narażonych na jakieś niebezpieczeństwo.

Trudne warunki pracy i ubezpieczenie

Jednak nie tylko duże firmy mogą skorzystać z oferty ubezpieczeniowej. Jeżeli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, to także możesz ubezpieczyć własną firmę. Wszystko zależy od charakteru pracy. W przypadku wykonywania wolnego zawodu, który jest jednak obarczony pewnym ryzykiem fizycznym lub psychicznym, na pewno warto też dopasować optymalny pakiet ubezpieczeniowy. Warto też wówczas zdecydować się na osobistego agenta ubezpieczeniowego. Taki ekspert, jeżeli jest licencjonowany, to od razu stworzy nasz indywidualny profil i wybierze odpowiednie ubezpieczenie dopasowane do naszego wieku i branży, w jakiej pracujemy.

Wróć do bloga