BLOG

Spokojne wakacje. Zalety ubezpieczenia turystycznego

Pierwszym czynnikiem decydującym o zakupie ubezpieczenia turystycznego jest niewątpliwie bezpieczeństwo w trakcie urlopu wakacyjnego. Związane jest to oczywiście z podstawowym zakresem obejmującym ten typ polisy, czyli bezpłatną opieką medyczną.

Jak wiadomo, nieszczęśliwy wypadek lub jakiekolwiek inne problemy natury zdrowotnej mogą przydarzyć nam się praktycznie gdziekolwiek i nie mamy na to zwykle wpływu. Natomiast dzięki ubezpieczeniu turystycznemu nie będziemy musieli obawiać się o koszty związane z wizytą u lekarza, płatnością za leki czy pobytem w szpitalu. Oczywiście ubezpieczenie turystyczne pokrywa również kwestie związane z akcją ratowniczą w momencie, gdy np. dojdzie do wypadku podczas górskiej wspinaczki, zjazdu na nartach lub innych tego typu zdarzeń, gdzie wymogiem będzie specjalistyczna pomoc w celu bezpiecznego sprowadzenia nas do szpitala.

Odszkodowanie i inne opcje ubezpieczenia turystycznego

Kolejną zaletą skorzystania z ubezpieczenia turystycznego podczas wyjazdu wakacyjnego jest możliwość uzyskania odszkodowania w momencie, gdy nasz bagaż zostanie zgubiony, uszkodzony lub skradziony z lotniska, dworca lub hotelu. W tym przypadku wielkość odszkodowania w głównej mierze zależy od kwoty, jaką zapłacimy za cały pakiet ubezpieczeniowy. Jeżeli chodzi o kwestie odszkodowań, to warto tutaj wspomnieć także o możliwości odzyskania pieniędzy, gdy z jakichś powodów nasz wyjazd wakacyjny nie dojdzie do skutku (bez względu na to, czy sami zrezygnujemy z wyjazdu, czy wycieczka zostanie odwołana przez biuro).

Ubezpieczenie turystyczne obejmuje również takie opcje jak OC oraz assistance. Pierwszy z tych wariantów może kojarzyć się z ubezpieczeniami komunikacyjnymi, jednak w tym przypadku zabezpiecza nas on przed koniecznością wypłacania kosztów związanych z niezamierzonym uszkodzeniem sprzętu lub innymi szkodami, jakich dokonamy my lub ktoś z naszych bliskich. Polisę tego typu warto posiadać zwłaszcza w momencie, gdy uprawiamy sporty ekstremalne, które mogą doprowadzić do wypadku, w którym ucierpią osoby postronne. Wśród pozostałych korzyści, jakie niesie za sobą polisa turystyczna, znajduje się również zapewnienie bezpłatnego transportu do naszego kraju w przypadku zbyt dużych kosztów leczenia w danym miejscu. Dzieje się tak również w przypadku śmierci osoby objętej ubezpieczeniem. Wtedy transport zwłok do kraju zamieszkania również odbywa się dzięki finansowej pomocy towarzystwa ubezpieczeniowego.

Wróć do bloga