BLOG

Dlaczego warto ubezpieczyć mieszkanie?

Bezpieczeństwo we własnym domu to ogromna wartość, o którą warto dbać. Ubezpieczenia majątkowe wciąż bardziej kojarzą nam się z ubezpieczeniem samochodu, jednak to mieszkanie stanowi naszą najważniejszą własność, którą warto zabezpieczyć. Wiele sytuacji, jakie nas spotykają, jest zupełnie przypadkowych i losowych, dlatego dobrze mieć świadomość, że nawet w takim momencie możliwe jest zapewnienie sobie ochrony i pomocy.

Mieszkanie to własność, której nabycie wiąże się z dużymi inwestycjami i poświęceniami. Naturalnym jest, że chcemy o nie właściwe zadbać. Agencje ubezpieczeniowe oferują szereg wariantów ubezpieczeń, dzięki którym możemy ochronić nasze miejsce zamieszkania przed działaniem osób trzecich, naszymi błędami lub nieprzewidywanymi zdarzeniami. Opcja, jaką powinniśmy wybrać dla siebie, zależy od wielu czynników, między innymi: miejsca zamieszkania, stanu własności i naszych osobistych preferencji. Pracownik takiej agencji porówna i przedstawi najlepsze dla nas oferty.

Ubezpieczenie mieszkania- dlaczego warto?

Zakup polisy nie trwa długo i zazwyczaj nie wiąże się z ponoszeniem wysokich kosztów. Jest to jeden z podstawowych produktów finansowych, którym powinniśmy się zainteresować. Przyda się zarówno wtedy, gdy jesteśmy właścicielami mieszkania, jak i wtedy, gdy je wynajmujemy. Agent ubezpieczeniowy pomoże nam dobrać polisę do naszych potrzeb. Towarzystwa ubezpieczeniowe zawsze oferują podstawowy wariant chroniący przed zdarzeniami losowymi i działaniami osób trzecich. Czasami warto jednak sprawdzić, jakie pakiety dodatkowe są dostępne. Może przyda się ochrona wyłącznie murów i przynależności (elementów stałych, takich jak: drzwi i okna, ściany, grzejniki, instalacje), a może lepiej poszerzyć ją o ubezpieczenie przedmiotów i sprzętów w mieszkaniu (mienia ruchomego: mebli, sprzętów i urządzeń gospodarstwa domowego, przedmiotów użytku codziennego, biżuterii itp.). Polisa daje nam poduszkę finansową na wypadek poniesionych strat, środki na zakup i uzupełnienie tego, co uległo zniszczeniu, czasami uzyskać możemy pomoc w pokryciu kosztów leczenia, przeprowadzeniu remontu i napraw, usuwaniu skutków szkody, ale najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa. Mamy pewność, że my i nasza rodzina jesteśmy zabezpieczeni i nie zostaniemy bez dachu nad głową.

Przed czym można ubezpieczyć mieszkanie?

Ostateczny zakres polisy zależy od oferty danego towarzystwa ubezpieczeniowego i wariantów, na jakie się zdecydowaliśmy. Najczęściej szukamy ochrony przed kradzieżą i uszkodzeniami, jakie mogą powstać w trakcie włamania. Wymiana drzwi czy okien może być kosztowna, tak jak uzupełnienie skradzionego mienia, dlatego ubezpieczenie umożliwia natychmiastowe sfinansowanie tych rzeczy. To szczególnie ważne dla osób pracujących w domu i tam korzystających z komputerów, drukarek i pozostałych sprzętów, których zakup wiązałby się z ogromną i nieplanowaną inwestycją. Warto również ubezpieczyć mieszkanie przed pożarem (w wyniku podpalenia, awarii urządzeń czy spięcia instalacji), który może przynieść ogromne szkody właścicielom. Ochrona przed zalaniem czy to przez powódź, deszcz, awarię zmywarki czy pralki, pomoże również zalanym przez nas sąsiadom. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych uwzględnia nasze własne błędy w złym użytkowaniu sprzętów, co daje nam dodatkowe poczucie bezpieczeństwa. Moduły polisy mogą uwzględniać zniszczenie mieszkania np. przez wandalizm, czy działanie zmiennych warunków atmosferycznych.

Wróć do bloga