BLOG

Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie na życie?

Przezorny zawsze ubezpieczony – głosi stare przysłowie. Chociaż posiadanie ubezpieczenia na życie nie jest obowiązkowe, to warto poznać korzyści wynikające z jego wykupienia.

Bezpieczeństwo Twoich bliskich

Każdy, kto posiada rodzinę, poświęca wiele czasu i energii, by uczynić życie swoich najbliższych bezpiecznym. Żyjemy bardzo aktywnie w niepewnych czasach, a nasza codzienność obfituje w zaskakujące zdarzenia, które mogą różnorodnie wpłynąć na naszą sytuację, w tym również materialną. Polisa na życie została powołana właśnie jako zabezpieczenie przed znacznymi stratami finansowymi, które zagroziłyby bezpieczeństwu naszej rodziny.

Mądra miłość

Nasze życie jest bezcenne, ale możemy obliczyć koszty życia naszych bliskich. Głównym zadaniem ubezpieczenia na życie jest zadbanie o sytuację finansową członków rodziny na wypadek naszej śmierci. Sumę ubezpieczenia ustala się indywidualnie. Jednak przyjęło się, że ustalamy taką stawkę, aby w razie śmierci najbliższym wypłacono kwotę nie mniejszą niż suma zarobków z trzech lat netto. Uposażenie w tej wysokości pozwoli naszej rodzinie na funkcjonowanie w miarę komfortowych warunkach. Otrzymane pieniądze umożliwią powrót do stabilizacji i uporządkowanie wielu spraw. Może to być na przykład spłata znacznej partii kredytu. Być może część pieniędzy uda się przeznaczyć na dalszą edukację dzieci. Jak widać wykupienie polisy na życie to przejaw głębokiej troski o naszą rodzinę. Decydując się na nabycie ubezpieczenia na życie, warto skontaktować się z doradcą ubezpieczeniowym, ponieważ sięgając po polisę na życie, możemy wybrać różnego rodzaju rozszerzenia. One również posłużą zabezpieczeniu losów naszej rodziny. Śmierć jest nieszczęściem, ale możemy doświadczyć również innych przykrych okoliczności. Nigdy nie przewidzimy, kiedy ulegniemy wypadkowi, poważnie zachorujemy czy trafimy do szpitala. Te wszystkie zdarzenia mogą wpłynąć na naszą sytuację finansową, więc warto się zabezpieczyć. Rozważmy wykupienie ubezpieczenia na życie, jeśli nasza rodzina jest od nas zależna finansowo.

 

Wróć do bloga